Düşündüklerinizi Organize Bir Hale Getirin

SEO alanında profesyonel olan insanların yaptığı en temel işlerden biri geçmişini, şimdiki zamanına bağlayarak, geleceğini şekillendirmek için zamana yayılmış bir çalışma planı yapmaktır. Şu an ki durumunuzun ne olduğundan ziyade, geleceğiniz için yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Gelecek için sağlam bir site SEO planı yapmak istiyorsanız, hazırladığınız planlarınızı o zaman ki arama motorlarının metasının etkilerine karşı korumalısınız ve planınızı başarılı bir şekilde uygulamalısınız. İki anahtar kelime olan “ koruma “ ve “ başarı “ nasıl bir araya getirilir bir bakalım. Hey sen geleceğin SEO uzmanı yazının devamı tamda sana göre !

Düşündüklerinizi Organize Bir Hale Getiri

Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz site planlarınızın bir analizini yapın. Kendi kendinize ve çevrenize planladığınız site projelerinizin nedenlerini giriş, gelişme ve sonuç olarak anlatın. Planlarınızdan ürettiğiniz analizlerle, kendinize bir çalışma haritası oluşturabilirsiniz ve bu haritayla düzenli şekilde çalışarak aşama aşama yükselme kaydedebilirsiniz.

Analizinizin ilk kelimesini yazmadan önce, projenizi kafanızda net bir şekilde hazırlayın. Projenizin ana amacı nedir bunu kendi kendinize sorun ve net cevap alana tek bu isteklerinizi sorgulayın. Hangi tarz site yapılandırmasıyla sitenize nasıl katkı sağlayacağınızı ve bunu neden yapmanız gerektiğini kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Eğer asıl amacınız SEO ile beraber güzel bir kazanç elde etmekse, hata yapabilme olasılığınızı da sakın aklınızdan çıkartmayın. Yapabileceğiniz potansiyel hatalarınızı da bir kenara yazın ve çözümleriyle beraber bu gibi olaylarla da karşılaşabileceğinizi düşünün. Bu sayede herhangi bir hatanın sonucuyla karşılaştığınızda ondan nasıl kurtulabileceğinizi bileceğiniz için vakit kaybı yaşamayacaksınız.

Planlarınızın adımları birbirine bağımlı ise, bu adımların birbiriyle ardışık bir şekilde çalıştığından ve birbirine zarar vermeyecek tarzda çalıştığından emin olun. Denge döngüsünden sakın taviz vermeyin. Planınızın her bir adımı sizin için önemli. Bu önemi, site yönetim planınız için her bir adımın bu yönetime tutarlı bilgiler vermesini sağlayarak gösterin. Sağlam bir bilgi akışı ile yürütülen SEO sisteminin size para kazandırmasının sırrı, planlanmış çalışma zaman dilimlerinden ve planlanmış yatırım ve planlamış yatırım maliyetlerinden oluşmaktadır.

Son olarak bu kazançlarınızı korumak istiyorsanız, size para kazandıran adımlarınızın bir taslağını çıkartın ve kendinize bir kalıp yaratın. Google’ın kelime metasında ciddi bir değişim söz konusu olmadığı sürece bir şekilde hep kazanan siz olacaksınız.

Onlara Planlarınızın Önemini Anlatın

seo

Eğer bir site ekibiniz var ise ekibinizdeki üyelere kazanç sağlamanız gerekmektedir ki siz de kazanabilin. Eğer onları güdüleyecek bir gelir sağlamazsanız, pastadan asıl payınız alamazsınız veya potansiyel olarak daha yüksek gelir kazanacakken, potansiyelinizin altında bir gelir kazanırsınız. Ekipteki üyelerin psikolojisinden anlamanız çok önemli bir faktör ve bu faktörü değişilmez prensibiniz haline getirin. Onlar da bir insan ve tıpkı sizin bu işi yapmanıza neden olan gelir güdülenmesinden onlara da biraz pay ayırın ve neden sizin planlarınız konusunda size yardımcı olmaları gerektiğini detaylı bir şekilde açıklayın. Kafalarında soru işareti bırakmadığınız sürece ikna olacakladır.

SEO bireysel bir iş projesi olacağı gibi bir ekip işi de olabilir. Ekibinize sitenize uygulamak istediğiniz SEO’nun amaçlarını açık bir şekilde anlatmalısınız. Kendinize yıllık amaçlar koymanız, vurguladığımız üzere “projeyi zaman yayma” ilkesiyle uyuşacaktır ve daha başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. Başarılı bir SEO ekibiyle çalışmanız demek, o ekibe tekniksel açıdan her türlü olanağı vermeniz şartını da beraberinde getiriyor. Elbet de kişisel başarıları ve ekip başarıları bu konuda etken ancak siz onlara ne kadar fazla imkan verirseniz o kadar size yardımcı olabilirler, uzmanlara güvenmeyi deneyin.

Beklenmedik Darbeler Karşısında…

Google’ın algoritma değişiklikerini düzenli bir şekilde takip etmelisiniz. Her şey yolunda giderken bir an da ne oldu da hitlerim düştü demek istemezsiniz değil mi? Her şeye hazırlıklı olmalısınız, geleceği tahmin edebilin ki, büyük dalgaları en az zararla atlatın. Tıpkı bir karınca gibi, çok çalışın, kışa hazırlıklı olun. Aylık ve dönemlik raporlarınızı da hazırlamayı unutmayın. Beklenmeyen dalgalanmalar karşısında, beklenmeyen Berlin duvarı olun.

Bu SEO dünyada hayatın bir gerçeği olduğunu yönetim ekibi biline. Ama, aynı zamanda bu yabancı kalmayın, bu nasıl bilinsin. Sanayi okuduğunuz bloglar ne veya için hazırlanan ve Google ‘ dan önceki değişiklikleri nasıl tepki verdiğini izleyin uzmanların yanı sıra, tartışın – SEO hayatın bir gerçeği, hiç şüphesiz. Takımınızdaki üyelerin kendilerine bunu bir ilke haline getirmesi lazım. Arama optimizasyonu bir su gibi, sitenizin temel ihtiyaçlarından biridir ki, ayakta kalsın. Ayrıca tıpkı yemek gibi, diğer blogların ve rakiplerinizin neler araştırdığına, nasıl hamleler yaptığına bakın ve onların hatalarından beslenin. Değişikliklere açık olun ve yeri geldiğinde müttefikler kurmayı bilin. Bu sayede Google’dan gelen değişikliklere daha dirençli olursunuz.

Güvenilirlik ve Dürüstlük

güvenilir seo

Tutumlarınız ve tavırlarınız açık olsun, dürüst olun. SEO raporları karşısında dik durun ve iyi yanlarınızı, kötü yanlarınızı açıklıkla belirtin. Tek başına bir site sahibiyseniz kendinize güvenin ve kendinize karşı dürüst olun. Bir ekip ile çalışıyorsanız arkadaşlarınıza güvenin ve ekibinize karşı dürüst olun. İstatistikleri dikkate alın ve istatistikler hakkında tartışın, başarılarınızı ödülsüz bırakmayın, hatalarınızı düzeltmek için çalışın. Geribildirim konusunda titiz olmalısınız. Site hitleriniz, SEO ve diğer site içi çalışmalarınızın bir geribildirimidir, bir raporu ve bir sonucudur. Hitleriniz doğal aramalarla yüksek ise başarılı olmuşsunuz demektir. Kendinizi kutlayabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir