Google olmazsa ne yaparız ki kardeşim ?

Bunu hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama bazen ben düşünüyorum. Çünkü insanlar artık internetin bile gelip gelmediğini google.com.tr yazarak girip bakıyorlar. Artık o kadar tekel olmuş ki yani ne desek az değil mi ?

Ama tam olarak her alanda lider olsa da arkasında daima başka şirketler de var.  Bunlardan birisi de Duck Go(Aşağıda aylık trafik görseli mevcut) Link ile incelemek için tıkla

Duck go olayı çoğu eklentilerden elde edilen indirmeler diye düşünüyorum ben şahsen. Aynı nasıl yandex gidip tamindirle anlaşmış indir.com la anlaşmış oralardaki programlarla beraber indiriyor ha işte öyle bir olay! Yani herkes zannetmesin ki sadece yandex var bing var ve yahoo var bu piyasada (bu arada bing msn olayından nefret eder oldum anasayfasından)

Özellikle bu 4 reklam olayı olunca Google adsense de duck go hiç değişmeden aynı strateji ile devam etmiş. Bu bir bakıma mantıklı olarak görülse de bunu bilerek mi yapmış ondan inanın haberim yok ama cidden çok mantıklı geldi bana.

Yukarıda mesela örnek bir reklam modelini görüyorsunuz california için. Ama maalesef duck go ne kadar çabalarsa çabalasın Google firmasının yerini alamaz. Ha bing’i yahoo’yu belki sollar ama zannetmiyorum ki Google firmasını geçsin. Yani diyeceğim o ki yine kaldın Google..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir