Human txt nedir ve nasıl kurulur ?

İmaj önemlidir, bunu aklınızdan çıkarmayın. Peki bu kuralı bildiğinize veya öğrendiğinize göre Google karşısında ; içerik, tema, link yerleşimleri ve reklamlar dışında başka nasıl bir şekilde kendinize özenle bakarak daha iyi bir izlenim yaratabilirsiniz? Bu sorunun tek bir cevabı yok, birden çok cevabı var. Bu yazıda kodlama açısından bir imaj tazelemesi yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Kodlama kelimesi geçtiğine göre, bu içerikte site içi dosyalarınızdan “humans.txt” yapılandırmasının öneminden ve gerekliliğinden bahsetmek yanlış olmaz. Humans.txt, nasıl bir dükkan, vergi levhası ile resmiyet kazanıyorsa siz de bu şekilde Google’a : ” Bu sitede yazılan içerikler insanlar tarafından yazılıyor, sitemizin yazarından veya yazarlarından sizlere bahsetmek isterim . ” diyerek daha profesyonel bir site olabilir, resmiyet kazanabilirsiniz. Bir nevi Google’a bu site için bir özen gösteriyorum demenin bir başka yolu. Humans.txt kendine has bir deyime sahiptir ve “Biz insanız, makine değil. ” (Orijinali : We are people, not machines.”)

Sadece Google değil, diğer arama motorları için de geçerli olan bu kodlama, arama motorlarına sitenizin botlarla sağdan soldan kopya içerikle beslenmediğini kanıtlayan bir sistemdir. Gerekliliğinden ve öneminden bahsettik, şimdi bu öğrendiğinizi nasıl hayata geçireceksiniz bir bakalım :

Size verdiğimiz örnek “humans.txt” dosyasını kendinize göre düzenlemeniz gerekiyor. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sitenizin ana dizinine gelip, humans.txt dosyasına atıp işlemi tamamlamalısınız. Tabiki de şunu unutmayın ; eğer ekibiniz varsa ve tüm herkesi arama motorlarında göstermek istiyorsanız, tüm ekibiniz için kodunuza ufak ekleme yapmanız gerekmektedir. Belirtmekte fayda var ; humans.txt dosyanızı footerınız veya header bölümünüz için oluşturun ve gönderin.

 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra “buradan” formu doldurun ve gönderin. ( Şu an için yoğunluktan aktif bir sistem değil, açılması için şu an henüz bir süre verilmemiş ancak normal şartlarda böyle yapın.) Bu işlemler tamamlandıktan sonra sadece onayınızı bekleyin. Google’ın bile kullandığı bu sistemi siz de kullanarak büyük PageRank değeri olan sitelerden ücretsiz backlink kazanacaksınız. Google’ın yanı sıra Hizliresim.com, Flick gibi siteler de bunlardan yararlanıyor. WordPress kullananlar içinse bir eklenti mevcut. “Şuradan” indirerek kendi sisteminize kurunuz ve humans.txt dosyasınızı bu yolla oluşturun.

Sizlere bu makalemizde human txt nedir ve human txt kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık.

 

YAZI DIŞI EKLEYECEĞİN VE KELİME SAYIMINA GİRMEYEN KOD :

/* TEAM */

	CEO: Oğuzhan İsa temiz
    G+: https://plus.google.com/u/3/+OguzhanisaTemiz
	Site URL: seoarsiv.com
 
    Content Editor: Oğuzhan İsa Temiz - Ege Erkek
    G+:none


* SITE */
	Site Name: SEO Arşiv | Bu blog SEO birikiminizi artırır ve SEO konusunda yeni şeyleri deneyimleme şansı tanır.
	Site URL: http://seoarsiv.com
	Language: Turkish
	
/* THANKS */
	
SEO alanında ki yazılarımızı takip eden sayın takipçilerimize teşekkürler.
<!-- html is corrupted -->

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir