Kurumsal SEO Danışmanı nedir ?

Kurumsal SEO

Son zamanlarda internet sitelerinin temel gıdası benzetmesini yapabileceğimiz Arama Motoru Optimizasyonu ; yani SEO, bugün birçok kullanıcı ve uzmanları tarafından çeşitli yöntemlerle belirli sitelere uygulanmaktadır. SEO iki çeşitli bir konsepttir. Birincisi “Bireysel SEO” , ikincisi ise  “Kurumsal SEO”. Bireysel SEO’nun pek bir özel tarafı yok. Bireylerin kendince sitesine uyguladığı veya başkasının optimizasyon yöntemleri ile kendi sitesine uygulattığı tek taraflı bir sistem. Peki “Kurumsal SEO” nedir? Kurumsal SEO, hem kurumsal bir oluşum tarafından profesyonelce – belirli yöntemler kullanılarak – hazırlanan bir sistem hem de iş dünyasında ve başka mecralarda bulunan çeşitli kurumlara uygulanan bir uygulama. Kurumsal SEO Danışmanı bir kişi her iki işi de yapabileceği gibi, tek taraflı da çalışabilir, ancak bu halde bu durum özel olarak belirtilmelidir.

güvenilir seo

Bir Kurumsal SEO Uzmanı, hedef kitlesini iyi belirlemelidir ve hizmet verdiği müşteri topluluğunu kalıcı bir şekilde kendinde toplamayı öğrenmelidir. Üzerinde çalıştığı site kategorileri ve o sitelerin anahtar kelimeleri hakkında sürekli araştırma yapmalı, kelimeler arası dalgalanmalar oluyor mu gözlemlemeli ve link çıkışlarının gelecekteki yönünün değişip değişmediğini bilmelidir. Karanlıkta elinizde fener olmadığı sürece önünüzü rahat bir şekilde göremezsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu da böyle bir şey. Bu sektör rekabet oranı çok yüksek olan bir sektör. Rekabet düzeyi aşırı gelişmiş temel anahtar kelimeler üzerinde çalışma yapmayı düşünüyorsanız kendinizden emin olmalısınız. İşte bunların hepsini kurumsal olarak taşıyan kişilere “Kurumsal SEO Danışmanı” denmektedir. Kurumsal SEO Danışmanları, çalışma alanları olarak – özellikle şu sıralar – kurumsal firmaların yanı sıra, kurumsal firmaların sosyal medya hesaplarını tercih ediyor.

seo fikirleri

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanları, ilgili kurumsal şirketlerin kendilerinden istediği kategoride onları Google’a en iyi şekilde entegre ederek ticari firmalar olsun, başka amaçlı kurulan firmalar olsun, onları en üst sıralara çıkartmakla yükümlüdürler. Aslında Kurumsal SEO Danışmanı, kurumsal olarak resmi bir şekilde tescillenmiş ticari, mali ve benzeri hizmet kurumları adına arama motoru bazlı özel çalışmalar yapan bir kişi veya kişilerdir.

e-shop keyboard key. Finger

SEO Danışmanlarının özelliklerinden bahsettiğimiz üzere, bir de bu kişiler iyi ticari kabiliyete sahip olmalılar. Kendilerini güçlü bir şekilde göstermeliler ki, kurumsallar sizi ve işinizi ciddiye alarak size ve işinize saygı göstersin. Her alıcının bir satıcısı varsa, her satıcının da bir alıcısı vardır ve bu site yapılandırmaları mecradan mecraya ; üsluptan tutun da, SEO yöntemlerine kadar farklılık gösterir. Güven konusu ise gerçekten önemli. Bir SEO Danışmanı kendini güçlü göstermeli ki, kurumsallar da güçlünün yanında bulunsun ve kazanan siz olun. Pasif bir SEO Danışmanına kimse şans vermez. Atak, hızlı, çabuk öğrenen ve araştırmacı bir danışman olmanız sizin lehinize ; 5 seneki SEO yöntemleri 5 sene öncesinde kaldı, artık onlar bir mazi.

seo

SEO Danışmanları güven konusunda hem karşısındakine güven vermeli hem de kendine güvenmeli. SEO Danışmanları atak insanlardır ve garanti konusunda asla taviz vermezler, sözleşmesiz iş yapmazlar. Sözleşme her iki taraf için de bir garanti kaynağıdır, sağlam bir ağacın gövdesi gibi, sağlam bir konsepttir. Müşteri açısından ; paranızı verdiğiniz SEO Uzmanı veya Kurumsal SEO Uzmanı, işini layıkıyla yapabiliyor mu, verdiği vaatleri yerine getirebiliyor mu hem onları kontrol etmenizi sağlar hem de gerekirse paranızı geri almanızı sağlar. Kurumsal SEO Uzmanı açısından ise, işinizi tam yaptığınızda paranızı alıp almadığınız tescillenir ve gerekirse yasal yollardan paranızı almanızı sağlar. Bilinen Kurumsal SEO Uzmanları ile iş yapın, iTrade oranlarına mutlaka dikkat edin ve konusundaki müşteri referanslarını önemseyin.