Local SEO için 3 Güzel Taktik

Selamlar SEO severler☺. Son zamanlarda SEO uzmanlarının bile çok fazla değer verdiği bir olay olan Local SEO ile alakalı bir makale yazmak istedim ☺.

güvenilir seo

1- Hedef kitle kontrolü

Hedef kitlemiz kim ? Bu hedef kitleye ulaşırken nasıl stratejileri izleyeceğiz ? Neden bu stratejiler ? Rakiplerden birisi bu stratejiyi kullanmış mı ? Ahrefs , Search Metrics ve Semrush dan girip ufak tefek fikir edinmeye başlayabiliriz rakipler için.

seo gelisim

Örneğin kombi hizmeti verdiğiniz düşünelim. Kombi hizmeti verirken SEM’den faydalanayım dediniz. Adwords reklam çıktınız. Eğer reklam hedefleme de gidip hizmet vermediğiniz bir yeri seçerseniz hedef kitle kontrolü dışına çıkıyor.

2- Google maps ve önemi!

google

Şurada da ufakça bahsetmiştik bu olaydan. Onaylı bir Google Bussines hesabınızın olması ve bu hesaba arkadaşlarınız hizmet verdiğiniz kişilerin +1 lermesi ve yorum yapması sizin daha önde çıkmanızı sağlayabilir. Tabii birde unutmadan hesabınızın onaylı olması gerekiyor. Yaklaşık 1 hafta içinde zaten size zarf geliyor. Gelen zarftaki kodu girmeniz yeterli oluyor onaylamanız için.

3- Rakiplerin linklerini elde et yada daha iyisini!

Her zaman ikinci stratejim bu olmuştur benim. Çünkü en kolay stratejilerden birisi bu. Rakibin aldığı iyi backlinkleri analiz edip bunları değerlendirmeniz siteniz için olumlu etki yaratabilecek kapasitede bulunuyor. Hatta eğer sizin kelimenize mesela İstanbul başakşehir kombi servisi kelimesinde ilk sayfada olan sitelerden backlink alabilirseniz bu sizin için çok çok iyi sinyaller verebilir.

Bonus: Daha iyisini yapabilecekken oturmak mı ? Hadi Ama!

seo

Eğer sektörünüzde bir den fazla paravan blog görevi görebilecek yada ana site görevi görebilecek sitelerin açılması, açtırılması yarışmaların düzenlenmesi sizin için uzun süreli dönemlerde olumlu etkiler yansıtabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir