Lokasyon Bazlı Arama Yapma Eklentisi Firefox – Chrome

Merhabalar tekrardan. Yazı yazmayalı sanırım uzun zaman oldu. Maalesef işlerimin yoğunluğundan dolayı biraz ihmal ettim açıkçası. Bende o yüzden bu farkı biraz güzel yazılar girerek kapatayım istedim. Çünkü bilirsiniz ki web siteleri aynı bebekler gibidir. Doğar, Büyür ve Gelişirler. Seoarsiv.com doğdu ve şuanda büyüyor. Tabii büyümesi için de sevgi ♥ ve şefkat lazım.

Şimdi asıl konumuza bir dönüş yapalım.

Merhaba arkadaşlar hepinizinde bildiği gibi google artık lokasyon bazlı arama sonuçları çıkarmakta ve eskiden istediğimiz şehri seçebilirken artık seçemiyoruz ama Google da en altta konumunu kullan seçeneği mevcut buda tarayıcının konumunu almakta. Bizde tarayıcının konumunu istediğimiz gibi aşağıdaki eklenti ile (firefox için chrome için böyle birşey varmı bilmiyorum.) istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Chrome için olanıda paylaşırsanız sevinirim.

https://addons.mozilla.org/en-US/fir…ocation-guard/
Kullanımı:
Eklentiyi kurun ve Fixed location kısmından hangi konumda arama yapmak istiyorsanız oraya sürükleyin daha sonra Options bölümünden Default level kısmını “use fixed location” seçeneğini seçin sonra googleden en alttan konumu güncelleye tıklayın ve sayfayı yenileyin.

Şöyle bir mozilla eklentisi var ekstra olarakta  Location Guard İsminde bir eklenti. Bu konuyu r10 üzerinde gördüğüm için burada da paylaşmak istedim. Çünkü bu aralar daha çok lokasyon bazlı çalışmalar yönetiyorum.

Local SEO için 3 Güzel Taktik

İsimli konumuza da bakabilirsiniz daha fazla Lokal SEO hakkında bilgi almak için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir