Wikipedia ile Kolayca Backlink Elde Edin ( 2.Taktik)

Wikipedia link sağlayabileceğiniz en iyi backlink kaynaklarından biri. İnternet üzerindeki en otoriter, büyük ve eski sitelerden bir tanesi. İlk sayfada olmadığı bir keyword bulmak bayağı zor. Daha önce sizlerle şu yazıyı paylaştım. Bu yazıda Wikipedia’dan  link elde etmenin önemini ve nasıl link edineceğinizi anlatmaya çalıştım. Şimdi ise Wikipedia’dan istediğiniz kadar link almanın hızlı ve kolay yolunu anlatacağım.

Ne Öğreneceksiniz ?

  • Kolayca Wiki’den nasıl link elde ederim ?
  • İstediğim kadar linki nasıl sağlarım ?
  • Tüm bunları hızlıca yapmanın metodu nedir ?

Alacağınız Ortalama Bir Backlink’ten Daha Kaliteli

Wikipedia’dan alacağınız link ortalamanın çok üstünde bir kaliteye sahip olacak. Daha önce de bahsettiğim gibi Wikipedia’dan sitenizin içeriğiyle doğrudan alakalı trafik ve backlink elde edersiniz ki Google nezdinde şu an bu çok kıymetli.

Referans & Ölü Linkler

Yine önceki yazıdan hatırlayacağınız gibi Wikipedia’da bir sürü ölü link mevcut. Biz bu ölü linklerdeki içeriği veya daha detaylısını sitemize koyarak wikipedia’dan referans kısmını değiştiriyor ve backlink elde ediyorduk. Önceki yazıda bu süreci anlattım şimdi bu işlemi nasıl daha kısa sürede halledeceğimizi anlatacağım.

WikiGrabber Nedir ?

Geçtiğimiz günlerde   WikiGrabber isminde bir ücretsiz site ile karşılaştım.

wikigrabber1

Bu tam olarak bizim istediğimiz işi görüyor. Tek yapmanız gereken keywordünüzü yazmak. WikiGrabber sizin için o keyworde ait referans isteyen sayfaları ve ölü link içeren sayfaları listeliyor.

WikiGrabber Kullanımı

Aslında kullanımı çok kolay fakat adım adım gitmemiz daha sağlıklı olur.

Tek yapmanız gereken sitenizle alakalı sorguyu arama kutusuna girmek. Ben kendimle alakalı olduğu için seo, social marketing, link building, search engine gibi kelimeleri tercih ediyorum.

Search Engine yani arama motoru kelimesini inceleyelim.

Bizim istediğimiz türden wiki sayfalarını sistem hemen listeledi

Bu sayfada  verilmesi gereken referanslar ve ölü linkler görüyorum.

Linki Sağlamak

Şimdi, Wikipedia’dan linki güncellemeden önce göz önünde bulundurmamız gereken birkaç şey var.

Öncelikle biliyorsunuz, bir postu düzenlediğinizde wiki’nin moderatörleri bakıp onaylayacak.Bu şu demek. Eğer üstünkörü bir şekilde içerik hazırlarsanız ve alakasız bir sitenizin linkini postlarsanız vaktinizi boşa harcamış olursunuz.

Wikipedia Hesabı Oluşturmak

Sitenin üst kısmından tamamen ücretsiz bir şekilde wikipedia hesabı oluşturabilirsiniz.

Hazırlanma Vakti

Hesabı oluşturduktan sonra mutlaka WikiGrabber‘dan sitenizle alakalı içerikleri aratın ve 2-3 kaliteli makale bulun, onlarla ilgili içeriklere sitenizde yer verin.

Yazı Düzenlemek

Wiki’de yazı düzenlemek bayağı kolay. Edit/düzenle butonuna basın

Şu an wikipedia düzenleme bölümündesiniz.Login olduğunuzdan emin olun ve unutmayın siz yalnızca insanlığa amme hizmeti sunan, görev aşkıyla yanıp tutuşan bir bilgi neferisiniz, düzgün bir vatandaşsınız :)

Gerekeni yapın, kontrolleri de yapın. Sizden neden değiştirdiğinizi anlatmanızı isteyen bir iki cümle isteyecektir. Oraya “Gerekli referansları ekledim ve ölü linkleri çalışanlarıyla değiştirdim.” türünden bir şey yazın.

Adım adım, sindire sindire anlattığım için size uzun gibi görünebilir fakat 5 dakikanızı bu işe ayırarak yıllarca sayfada yer alacak, içeriğinizle tamamen alakalı süper kaliteli bir backlink alabilirsiniz. Denemeye değer.

Özet Geçmek Gerekirse

Önceki yazıdan farklı olarak elimizle yaptığımız işlemi gerçekleştiren çok faydalı bir wiki aracını sizlere tanıtmak istedim. Kendim de bu yöntemi özellikle kaliteli paravan yapmak istersem bir süredir kullanıyorum, denemenizi şiddetle tavsiye ederim. 5-10 dk ayırın içeriği güzelce kendi sitenize aktarın ve gerçekten kaliteli bir içerik paylaştığınıza emin olun. Dediğim gibi buna değeceğine ve güzel geri dönüş alacağınıza emin olabilirsiniz.

Hazırlarken yararlandığım  kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir