Alexa Düşürme

Alexa Düşürme

Alexa düşürme, internet sayfalarının alexa da bulunan sıralamasını iyileştirmek amacı ile yapılan çalışmalarla oluşabilecek bir durumdur. Bütün internet sitesi sahipleri, alexa üzerine yoğunlaşmaktadır. Siz de web sayfanızın bu değerlerini aşağıya çekebilirsiniz. Gerek yerel gerekse global değerlerde ciddi olaranda iyileşme için yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Alexa.com’u baz alarak internet sitenizin performansını ölçmeniz doğru değildir. Sonuç edinme, davranış ve dönüşümle ölçülmektedir. Eğer trafik yoksa gelen trafik bir davranış sergilemiyor ise ve dönüşümle sonuçlanmıyor ise Alexa herhangi bir şey ifade etmeyecektir. Alexa’da ilk 100 de bulunmak çok da önemli değildir fakat yinede bu konuyu merak edenler için bu içerikle karşınızdayız. 

Bir internet sayfası açtıktan sonra sayfalarını ve kategorilerini ve temasını güncellediniz. İçeriği de hemen ardından eklediniz. İçerikleri eş dost ile paylaştınız. Sonra alexa değerlerinde işlerin istediğiniz gibi gitmediğini fark ettiniz. Bu değeri nasıl düşürebilirim diye kafa yormaya başladınız. Bu değer bir süre çok hızlı düştükten sonra tıkanır. Tam bu noktada yapılması gerekenleri bilirseniz iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu süreçte neler yaptığımı aşağıda sizlerle paylaşıyorum. 

  • Öncelikle webmasterlara yönelik içerikler hazırlıyorum. Onlara fayda sağlayacak kaynaklar sunuyorum. (Webmasterlar alexa toolbarı en etkin kullanan kişilerdir.)
  • Alexa Toolbar kullanıyorum, çevremdeki arkadaşlarıma da kuruyor internet sitelerimde gezinmelerini söylüyorum ve bunu yaptırıyorum.
  • Sosyal medya ağlarında yer alan gruplarda aktif rol alıyor, paylaşımlar yapıyorum.
  • Mail gönderimi yapıyorum. İnsanları sıkmadan, boğmadan yüz kişilikte olsa liste oluşturup mail gönderimi yaparak organik trafik sağlıyorum.
  • Sektörüm ile alakalı bloglara yorum yazıyorum. Yorumu onaylayacak admin illaki sitemi ziyaret edecek ve ediyor da.

Sizinle paylaştığım bu adımları uygularsanız internet sitesi sahibi büyük oranda düşüş yaşar. İstikrarlı bir şekilde yapan kişilerin sitesi de istikrarlı bir şekilde yoluna devam eder. Bu uygulamalar ile birlikte internet sayfanızın sosyal sinyalleri güçlenir. Google bot tarafından daha çok ziyaret edilir ve kelime bazlı yükselirsiniz. Başka bir deyişle, alexayı bahane edip arama motorları ve kullanıcılar için çalışma yapıyoruz. Böyle platformlar ile birlikte sitelerimizi, çevremizi ve kendimizi geliştirmiş oluyoruz. 

Alexa düşürmek sanılanın aksine çok zor bir işlem olarak karşınıza çıkmayacaktır. Sabır ve özverili çalışmanın elinden hiçbir şey kurtulamayacaktır. Bu yazımızda sizler için alexa düşürme konusunu ele aldık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik oluşturmayı başarmışızdır. Başka bir içerikte görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Mobil uyumluluk için 5 WordPress eklentisi hakkında bilgi almak için: Mobil Uyumluluk İçin 5 WordPress Eklentisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir