E-Ticaret Danışmanı

E-Ticaret Danışmanı

Elektronik ticaret gerçekleştirdiğiniz internet sayfalarınız için pek çok kriterde hizmet veren kişilere unvan olarak e-ticaret danışmanı denmektedir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız e-ticaret danışmanı ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Her Şey E-Ticaret

İnternet pazarlamacılığı çalışmalarının bir tek amacı bulunmaktadır. İnsanların sizi seçmesini sağlamak. Arama, sosyal ya da mobil ne kullandığınız fark etmeksizin trafik almalı ve müşterinin güvenini kazanmalısınız. Kitlenizi çekerek gelir ve kazanç elde etmeniz gerekir. 

Backlink programları hakkında bilgi almak için: En Çok Kullanılan Backlink Programları

İnternet Pazarlamacılığı ve E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Aşağıdaki üç soru e-ticaret ve pazarlama ile alakalıdır ve bu sorulara cevap verebiliyor olmalısınız. 

  1. Online olarak potansiyel müşterileri çekmek, teşvik etmek ve bulmak için doğru şeyleri mi yapıyoruz?
  2. Bu şeyleri doğru bir biçimde mi gerçekleştiriyoruz?
  3. Bu çalışmaların gerçekten işe yaradığını nasıl anlarız?

E-Ticaret ve İnternet Pazarlamacılığı Strateji Danışmanlığı

  • İnternet, Dijital ve Mobil Pazarlama Stratejisi: Günümüz dünyasında neredeyse herkes her gün internet kullanıyor. İnternet kullanan kişiler sorularına internet vasıtası ile cevap bulur. İnsanlar, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar kullanıyorlar. Bu araçları herhangi bir satın alma faaliyetinde kullanabiliyorlar. Çeşitli kanallar, cihazlar ve içerikler bağlamında müşterilerin sorularını cevaplamanız gerekir.
  • E-Ticaret Stratejisi: Müşteriler yolculuğa bir satın alma kararı ile çıkar. Daha önemlisi, müşterilerin satın alma yolu size çıkmalıdır. Girişiminiz işletmeden işletmeye veya işletmeden müşteriye şeklinde olabilir ancak sonuç olarak müşterinin satın alma yolculuğu sonunda sizi seçmesini istersiniz. 
  • İçerik Stratejisi: İnsanlar herhangi bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce belkide çok uzun saatlerce pek çok siteyi ziyaret eder. Bunun nedeni ise ürün hakkında çeşitli sorulara sahip olmasıdır. Bu sorulara cevap veren içerikler sunarak nereden satın almaları gerektiği konusunda etkileyebilirsiniz. İçeriğiniz bir satış elemanı gibi olmalıdır ve müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru kararlar alabilmesini sağlamalıdır. 

E-Ticaret ve İnternet Pazarlamacılığı Uygulama Sistemleri

1- Dijital Hazırlık Değerlendirmesi: Çabuk değişim gösteren bir çevrede işletmelere sonuç sağlama, hedefi destekleme için doğru kişilerle, işlemlere ve platformlara sahip olmak gerekir. 

2- Site Optimizasyonu/Dönüşüm Oranları Optimizasyonu: Markanızı ve işletmenizi müşterilere ulaştırma amacında etki göstermektedir. 

3- Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)/Arama Motoru Pazarlamacılığı/Tıklama Başına Reklam: Arama motoru optimizasyonu iyi bir sıralama elde etmeniz açısından önemlidir. 

4- Sosyal Medya Pazarlamacılığı: Facebook, Twitter ve Tumblr gibi platformlarda takipçi kazanmak önem arz etmektedir. 

5- BRightSource Teklif Talebi Geliştirme: Siteniz sık sık müşteri ile markanız arasında ilk ve derin etkileşimlerin köprüsü olabilir. Tabii ki bunu doğru yönden yapmalısınız. 

6- İçerik Pazarlama Sistemleri ve Özel İçerik Geliştirme: Sosyal sunum ve arama çok önemlidir. Fazla bilgi ve anlayış gerekir. 

7- İnternet Pazarlamacılığı ve Özel Hazırlanmış E-Ticaret Eğitimleri: Uzun vadeli başarılarda ekipler önemli bir role sahiptir.  birçok işletme internet pazarlamacılığı ve e-ticaret yeteneklerine sahip kişilere sahip olmak ister. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için e-ticaret danışmanı konusunu ele aldık. Umarız sizler için faydalı ve bilgi verici bir içerik ortaya çıkarabilmişizdir. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir