En Çok Kullanılan Backlink Programları

En Çok Kullanılan Backlink Programları

En çok kullanılan backlink programları hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. İlk olarak sizlere backlink kavramı hakkında bilgi vererek içeriğimize başlayacağız. Tabii ki bu kavram hakkında bilgisi olmayan biri bu terimin program ile ilgilenmez ancak giriş olarak yinede bu konuya değinelim. 

Backlink terimini şu şekilde tanımlayabiliriz. İnternet sitenize başka bir internet sitesinden bağlantı işlemidir. SEO çalışmalarında link oluşturmak kolay gibi gözükse de zor ve emek isteyen bir süreç olarak karşınıza çıkacaktır. 

Bağlantı kurma sanatını iyi ve doğru bir şekilde öğrenebilirseniz internet sitesinin popülaritesini hızlandırabilirsiniz. Bağlantı kurma ile, otoritenizi arttırabilirsiniz fakat tek başına düşünüldüğünde yeterli olmayacaktır. Otorite yükselmesi için internet pazarlama sürecinde de orta düzeyde bilgi sahibi olmalısınız.

Google AMP nedir öğrenmek için: Google AMP Nedir? 

En Çok Kullanılan Backlink Programları Listesi

Money Robot

Money Robot, Softtech Srl tarafından oluşturulan otomatik bir SEO aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu isim son zamanlarda çok sık anılmakla birlikte internet sitenize trafik çekme ve Google’ın ilk sayfasında yer almanın en kolay araçlarından biri olduğu fikrini ileri süren kişiler bulunmaktadır. Özellikle linkwheel yapılandırma sürecinde yetenekli olan bu araç paravan kaynak oluşturma işleminde tercih edilmektedir. 

SEOJet

SEOJet ile birlikte internet siteniz ya da önemli sayfaların herhangi biri için zorlanmadan bağlantı profili oluşturabilirsiniz. SEOJet ile yüzde yüz doğal backlink profiline sahip olmanız için rehberden yararlanabilirsiniz. Müşterilerinizin veya size ait olan sitelerin sıralamasını hızlı ve tutarlı bir şekilde arttıracağını öne sürüyor ve bunu algoritmaları etkilemeyecek kalitede yaptığını söylüyor. Çok iddialı olmakla birlikte ana site için değil de alternatif kaynaklar için tercih edilmeye değer denebilir. 

Ahrefs

Ahrefs, sayfaları yüksek hızda tarayan güçlü bir backlink analizörü olarak karşımıza çıkmaktadır. 60 saniye içerisinde 4,1 milyon sayfayı tarayabilecek kapasiteye sahip. Ahrefs, backlink kaynakları ile ilgili en yeni ve alakalı bilgilerin kaynağıdır. Rakiplerinizin backlink kaynaklarını tespit etme konusunda da yardımcı olmaktadır. Bu araç ile birlikte rakiplerimizin bağlantı aldığı kaynaklardan en iyilerini filtreleyerek bağlantı alabilirsiniz. 

Moz Pro

Moz, en iyi SEO araçları arasında kendine yer bulmuştur. Gerek yeni gerekse ileri düzey kullanıcılar için kapsamlı özellikleri bulunmaktadır. Moz’un SEO, Twitter analitiği, bağlantı olanakları, otorite kontrolü ve birçok özelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bütün özelliklere 30 gün boyunca ücretsiz olarak erişebilirsiniz. 

SEMRush

SEMRush, SEO hizmetlerinden faydalanan internet siteleri sahipleri için yararlı bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. SEO hizmetleri ile ilgili birçok kaliteli özelliği olan bu araç eksiksiz bir hizmet vermesi ile dikkatleri üzerine topluyor. Bu araç sayesinde bireyler, internet siteleri hakkında detaylı veri toplayabilir. 

İnternet sitenize bağlantı alacağınız zaman çok dikkat etmeniz gerekir. İlgisiz, sitenize trafik getirmeyecek yapılanmalardan uzak durmalısın. Edinme sağlamayan, davranış sergilemeyen ve dönüşümle sonuçlanmayan kaynağa kaynak denilmez. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için en çok kullanılan backlink programları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir