Mobil Uyumluluk İçin 5 WordPress Eklentisi

Mobil Uyumluluk İçin 5 WordPress Eklentisi

WordPress kolay bir şekilde yönetilebilir ve erişilebilir ve kolay bir biçimde kullanılabilmektedir. Bir işletme sitesi, bir blog, bir dergi ya da e-ticaret sitesinin altyapısını oluşturabilir. WordPress yüzlerce farklı teması, geniş desteği ve kullanışlı eklentileri ile birlikte güçlü bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu yazımızda mobil uyumluluk için 5 WordPress eklentisi ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız. 

Günümüz dünyasında mobil cihaz kullanımı hızlı bir şekilde yükselmektedir. Mobil cihazlar aracılığı ile internet üzerinden sorgulama yapanların sayısı da fazlasıyla artmıştır. Bu nedenden ötürü sitelerin mobil uyumlu olması gerekmektedir. 

JetPack

JetPack ile sitenizi hazır ve güçlü bir hale getirebilirsiniz. Bu eklentinin 33 spesifik özelliği bulunmaktadır. Bunlardan birisi sitenizin mobil duyarlı bir tasarıma sahip olmasına yardım etmektir. 

JetPack eklentisinde bulunan mobil tema özelliği ile site sitenizi mobil cihazlara uygun bir hale getirebilirsiniz. JetPack size iletişim formu, galeri gibi özellikler sunarken aynı zamanda eğer CSS ve PHP konusunda bilgili iseniz temanızı özelleştirme imkanı sunmaktadır.

JetPack, Photon site hızı artırıcı bir özelliğe ve Google+ ile direkt entegrasyon sunan özelliklere sahiptir. Ücretsiz bir şekilde bu eklentiyi kullanabilirsiniz. 

WPTouch Mobile Plugin

5.5 milyon blog tarafından kullanılan bir eklentiyi göz ardı etmemeniz gerekir. WPTouch Pro, WPTouch Theme sayesinde tamamen mobil duyarlı bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Dokunma iyileştirmeleri ile birlikte WPTouch THeme ve WPTouch Pro diğer duyarlı sitelerden çok daha fazla hız sunmaktadır. 

WPTouch Plugin, “Infinity Cache” adı verilen bir özelliğe sahiptir ve bu özellik mobil bellekleme imkanı sunmaktadır. Resimler CSS yardımıyla ölçeklenir ve bu sayede mobil için optimize edilmiş resimler ortaya çıkarılır. 

Bu eklenti ile birlikte masaüstü ve mobil kullanıcılara eşsiz bir deneyim vaat edilir. Eklenti çeşitli ek eklentileri de bünyesinde bulundurmaktadır. Bu eklentiler sitenize erişim sağlamak isteyen mobil cihazı saptar ve ona uygun özellikleri devreye sokar. WPTouch WordPress 3.6 veya daha üstü versiyonlarda kullanılabilmektedir. WPTouch Pro’nun fiyatı ise 49 dolardan başlamaktadır.

WP Mobile Detector

WP Mobile Detector ile sitenize mobilden erişim sağlayıp sağlamadıkları konusunda emin değilseniz veya sunucuya gönderilen isteğin mobilden veya masaüstünden gelip gelmediği konusunu açıklığa kavuşturabilirsiniz. 

WordPress sitenize girmek isteyen kişinin kullandığı cihazı direkt tespit eder ve ona göre mobil tema yükler. WP Mobile Detector PRO eklentisinin fiyatı ise 50 dolardır. Bu ücretli versiyon kullanıcıya mobil temayı özelleştirme imkanı sunar.

WordPress Mobile Pack 2.0

Kullanıcı deneyimini bir tık daha yukarı çekmek için WordPress Mobile Pack 2.0 eklentisini kullanmayı düşünebilirsiniz. Kullanılan tema analiz araçlarına entegre edilebilmekte ve aynı zamanda tam ekran modu sunmaktadır. Eklenti WordPress 3.5 veya üzeri versiyonlarda çalışabilmektedir.

Bu eklenti, hazır içeriği platformlara, işletim sistemlerine ve cihazlara göre kullanıcıya sunar. Çoklu platform desteği, duyarlı bir kullanıcı arayüzü, altı arka plan kapağı ile hazır bir tema ve gönderi senkronizasyonu özellikleri vardır. Ek olarak görünümü özelleştirebilirsiniz. 

SEO nedir öğrenmek için: SEO Nedir?

WP Mobile Edition

Bütünüyle mobil olan siteler duyarlı tasarımlardan daha iyidir. WP Mobile Edition ile birlikte siteniz tamamen mobil versiyona geçer. Windows, İOS ve Android işletim sistemleri desteklenir. 

Bu eklenti bir mobil geçiş düğmesine sahiptir. Kullanılan cihazlar direkt olarak tespit edilebilir ve mobil cihazlar arasında geçiş yapıp yapmamak arasında bir seçim sunar. Standart mobil tema kolay bir biçimde yüklenir ve fazlasıyla hızlıdır. Sekiz farklı renk şeması, cihaz adaptasyonu, akıllı formatlama ve tam yorum sistemi özelliklerini bünyesinde bulundurur. Tema aynı zamanda SEO uyumlu olarak karşımıza çıkar. Mobil reklam seçenekleri ile zengindir. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza, mobil uyumluluk için 5 WordPress eklentisi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için bilgi verici bir içerik olmuştur. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir